Kullanıcı Sözleşmesi

Bu web sitesinde bulunan sayfaların mülkiyet hakkı sohbetok.com sorumlu kuruluşa aittir. Web sitemiz olan bu toplulukta yer almak ve kullanmak için belli başlı kural ve şartlara uygun davranmanız gerekmektedir. Kurallara uygun davranmayan kişiler uyarı verilmeksizin siteden uzaklaştırılma gibi yaptırımlara tabi kalabilirler. Davranış kurallarına uymanız, önemli bir konudur.

Üçüncü kişi ve yada kişiler tarafındandan oluşacak olan hiçbir sorumluluk bize ait değildir. Bu siteye katılmakla tüm içerikleri kabul etmiş sayılırsınız.

Sohbetok.com gerçek zamanlı sohbet imkanları sağlayabilmek için size Rumuz kayıt isteği sunabilir. Rumuz kayıt için istenecek olan bilgileri, eksiksiz bir biçimde kullanıcılar vermekle yükümlüdürler.

Lütfen aşağıda belirtilen yasal tanımaların tamamını okuyunuz. Aksi durumlarda sohbetok.com sorumluluk kabul edmemektedir.


Sohbetok.Com Sözleşme Şartları

Bu web siteyi kullanarak aşağıda yazılan tüm hükümleri kabul etmiş sayılırsınız.

Sohbet odalarina girerken kendinize bir rumuz (nickname) secmeniz gerektigini, Seçtiğiniz rumuz başka bir kullanıcı tarafından kullanılıyorsa "Rumuz Kullanımda" mesajı ile karşılaşacağınızı ve başka bir rumuz seçmeniz gerektiği

Siz sohbet odalarından çıktıktan sonra seçtiğiniz rumuzu başka birisinin de seçip kullanabileceğini, Sohbet odalarındaki kişilerin de sizin gibi gerçek birer insan olduğunu, Sanal ortamda olduğunuzu ve burada yapılan sohbetlerin her zaman gerçek hayat boyutunda değerlendirilemeyeceğini,

Başkalarının bu odada olmasının temel sebebinin siz ve sizin ile paylaşabilecekleri düşünceler olduğunu ve bu nedenle sohbet odalarının adlarına uygun ve konu ile ilgili mesajlar yazmanız gerektiğini, Odada yalnız olmadığınızı, sistemin rahat ve doğru işlemesi için özel mesaj gönderebileceğinizi ya da özel oda açabileceğinizi,

Sürekli rumuz değiştirmemeniz gerektiğini ya da script atarak odanın ortamını bozup karıştırmamanız gerektiğini,

Büyük harf ile yazılmış yazıların sanal ortamda bağırmayı simgelediğini ve gerekmedikçe büyük harf kullanmamayı UNUTMAYIN!


Dış Bağlantılar

Sohbetok.Com web sitesi, sayfalarından farklı internet adreslerine bağlantı vermektedir. sohbetok.com link verdiği, banner tanıtımını yaptığı sitelerin içeriklerinden veya gizlilik prensiplerinden sorumlu değildir. Burada bahsedilen bağlantı verme işlemi, hukuki olarak “atıfta bulunma” olarak değerlendirilmektedir.


1- İş bu sözleşmeyi ve şartlarını eğer siteyi kullanmaya karar verirseniz yükümlü sayılırsınız. Bunun yanında siteyi kullanmakla; ticari amaçlar haricinde, kendi kişisel tercihleriniz doğrultusunda kabul etmiş sayılırsınız. Kısaca siteyi kullanarak bu kurallara tabi olduğunuz ve bu kurallar doğrultusunda davranış ilkelerine uymayı yasal olarak kabul etmiş sayılacaksınız.

2- Sitede sohbet edebilmek için size sunulan forumlar aracılığıyla, bir hesap oluşturabileceksiniz. Bu hesabınızın başkasının hak ve hukukuna saldırı niteliğinde olmadığına ve başkalarına ait isim ve kullanıcı isimleri kullanmamaya özen gösterin. Girdiğiniz bilgilerin şahsınıza ait olmasına dikkat etmeniz hukuki açından sorumluluklarınızın bilincinde olduğunuz anlamına gelmektedir.

3- Sitemiz olan Sohbetok.com adresi, kullanıcılarımızın site içerisinden kişisel olarak faydalanmaları için kurulmuştur. Ancak sohbetok.com yetkilileriyle iletişime geçerek, tanıtım ve reklam amacıyla da kullanım izinleri isteyebilirsiniz. Site yetkilileri size izin verdiği müddetçe, siteyi reklam ve tanıtımlar için kullanabilirsiniz.

4- Ancak başkalarının kullanıcı adreslerini, IP adresini toplamak gibi yasadışı olan eylemlerde bulunmak kesinlikle yasaktır. Bununla birlikte hak ve hukuk çerçevesi dışında içeriklerin başka yerlerde paylaşılması, mülkiyet hakkının çiğnenmesi sonucunda, sohbetok.com gerekli olan yasal işlemlere başvuru hakkını saklı tutmaktadır.

5- Siteye giriş esnasında oluşturacağınız katılımcı kullanıcı ismi ve şifrenizi başkalarıyla paylaşmamanız rica olunur. Site kullanıcı ve şifrenizi oluşturduğunuzda bunun hakları tamamen sizdedir. Başkalarıyla paylaşmamayı, kullanıcı olarak kabul etmiş sayılırsınız. Fakat hesabınızın izinsiz bir şekilde kullanıldığında şüphe ettiğiniz durumlarda, şifrenizin başkaları tarafından ele geçirilmesi durumunda, zaman kaybetmeden, Sohbetok.com yetkilileriyle temasa geçmeniz gerekmekte ve bu durumu üye olurken taahhüt etmektesiniz.

6- Site içerisinde bulunan logolar, grafikler, resimler Sohbetok.com sitesine aittir. İzin almadan herhangi bir paylaşımda bulunmak ya da kullanıcıların bilgilerini başka yerlerde paylaşmak tamamen suç olarak kabul edilmektedir. Bu durumda, Sohbetok.com tüm yasal haklarını kullanabilmektedir.

7- Sitedeki güvenlik kurallarına dikkat etmek, başkalarına küfür etmek, yasal haklarını çiğnemek ya da Sohbetok.com sohbet aracılığıyla politika, siyaset gibi konularda görüş belirtmek, bu konular hakkında rencide edici kelimeler kullanmak, kamu mallarına veya kişilerine rencide edici sözler söylemek yasaktır. Kullanıcı olan kişilerin bu kuralları kabul ettiği, buna rağmen sorun teşkil edici durumlarda Sohbetok.com sorumlu değildir. Sorumluk tamamen davranışta bulunan kullanıcılara aittir.

8- Profil satışı yapmak ya da başkalarından profil istemek, bunlarla bağlantılı olarak diğer kullanıcılardan çıplak fotoğraf talep etmek ve onların hak ve hukuklarını çiğnemek yasaktır.

9- Sohbetok.com siteyi kişilere tamamen sohbet amacıyla kullanıma açmıştır. Kullanıcıların kendi fikir, düşünce ve görüşleri Sohbetok.com ile herhangi bir bağlantısı bulunmaz. Sohbetok.com burada bulunan kullanıcıların kendi görüşlerini doğrulamaz, reklam yapılmışsa bunların doğruluğunu kabul etmez. Bu sitede bu ve buna benzer, kullanıcıların mesuliyetinde bulunan hiçbir içerikten sohbetok.com sorumlu tutulamaz.

10- Siteden oluşabilecek fikir kayıpları, düşünce paylaşımları, kişisel veri kayıpları ile ilgili durumlarda Sohbetok.com mesul değildir.